HOT LINE

Tel: +421 37 787 62 93
Fax: +421 37 787 62 93
Mobil: +421 905 405 505

Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás...

Šetrite energiu s energeticky úspornými oknami

Nákupom označených energetickými štítkami garantovanými naším združením

Spotrebitelia, investori a legislatívci sa čoraz viac orientujú na energetickú efektívnosť stavebných výrobkov. Na výzvu zvýšených očakávaní môžu výrobcovia okien a vonkajších dverí poskytnúť informácie o energetickej efektívnosti, ktoré sú jednoducho zrozumiteľné a môžu sa použiť na porovnanie okien rôznych profilových systémov a konštrukcií. Samotná hodnota U nespĺňa tieto požiadavky, pretože sa koncentruje len na tepelné straty okna a neposudzuje zisk zo slnečného žiarenia, ktorý môže zlepšiť celkovú energetickú efektívnosť budovy. Do hodnotenia sú zahrnuté aj straty z infiltrácie vzduchu, závislé od výrobných podmienok toho - ktorého výrobcu.

Energetické hodnotenie okien - budúcnosť energeticky úsporných okien

usporne eurookná

V minulosti bol výber energeticky úsporných okien obtiažny, vzhľadom na nedostatok nezávislých a overených informácií. Existovala potreba metódy, ktorá sa dá nielen ľahko pochopiť, ale je aj nezávislá. Profesijné združenie SLOVENERGOokno s garanciou hodnotenia kolektívom odborníkov Stavebnej fakulty STU v Bratislave v spojení priemyslom výroby okien a vonkajších dverí, navrhol systém hodnotenia okien na uspokojenie požiadavky jednoduchých a presných informácií. Výpočtová metóda založená na európskom hodnotiacom systéme EWERS (European Windows Energy Ra-ting System) umožňuje hodnotenie okna ako výrobku na základe preukázaných experimentálnych alebo vypočítaných údajov. Profesijné združenie SLOVENERGOokno za prísneho dohľadu výrobcov garantuje odborne presný a nestranný prístup k tomuto hodnoteniu.

Hodnotiaca stupnica

eurookná energetické štítky

Pôvodné drevené zdvojené okná


eurookná energetické štítky

Stupnica A-G

Okná a vonkajšie dvere sa hodnotia s použitím známej stupnice A až G na základe ich celkovej energetickej efektívnosti, pričom okno s hodnotením A je energeticky efektívnejšie než okno s hodnotením G. Spotrebitelia a investori môžu rýchlo a jednoducho zvoliť najvhodnejšie okno pre svoje potreby. Kontrolné orgány a iné inštitúcie môžu rýchlo a jednoducho vidieť, či okno spĺňa zákonné požiadavky a energetické agentúry môžu skontrolovať, či okno spĺňa ich kritéria pre podporu.

Okná nových konštrukcií

eurookná energetické štítky

Prínosy energetického hodnotenia okien:

  • umožňuje spotrebiteľom rýchlo porovnávať energetickú efektívnosť konkurenčných produktov,
  • umožňuje investorom vybrať okná alebo vonkajšie dvere na základe overených hodnôt vlastností výrobku,
  • umožňuje štátnym orgánom a ďalším kontrolu plnenia normatívnych požiadaviek,
  • umožňuje energetickým agentúram priamu podporu pre energeticky efektívne produkty,
  • poskytuje metódu na prepojenie energetického hodnotenia okien so systémom posudzovania energetickej hospodárnosti budov.
Výmenou pôvodných okien za nové eurookná šetríte, podľa zatriedenia eurookien, energiu 1000 až 2000 kWh za rok v jednom byte, čo je 10 až 20 % spotreby tepla za rok

Výpočet energetickej efektívnosti okna alebo vonkajších dverí

Výpočet energetickej efektívnosti zahŕňa materiál rámu, konštrukciu rámu, typ skla a všetky ostatné komponenty, ktoré vytvárajú okno. Hodnotenie sa uskutočňuje počítačovou simuláciou produktu podľa európskych noriem a s využitím údajov klímy a modelov budov. Toto poskytuje jediné číslo, ktoré sa dá použiť na porovnanie energetickej efektívnosti okna jednoduchým a rýchlym spôsobom.

Energetický štítok spojený s dohľadom profesijného združenia je garanciou, že výrobca použil len tie komponenty, ktoré deklaroval na štítku a z ktorých vlastností bola vzpočítaná energetická bilancia okna.

Člen združenia

Sme členom združenia SLOVENERGOokno, ktoré presadzuje hlavne energeticky úsporné okná a dvere.
Eurookna SlovEnergookno

Drevohliníkové okná

Drevohliníkové okná Duomax

Od leta 2013 máme pre vás pripravené na výber nové drevohliníkové okná DUOMAX®

Na výber máte zo 6-tich typov drevohliníkových okien. Drevohliníkové okná DUOMAX sa vyznačujú bezkonkurenčnými parametrami a širokým spektrom použitia. Drevohliníkové okná DUOMAX vám poskytnú množstvo výhod, či už z pohľadu interiéru, alebo exteriéru.

Eurookná BA kontakty

DREVAR
Dolné Obdokovce 603
951 02 okres Nitra

Tel: +421 37 787 62 93
Fax: +421 37 787 62 93
Mobil: +421 905 405 505

kontakt na eurookná...

Zaujímavé linky

Okrem Nitry nájdete eurookna, dvere a ostatné produkty firmy DREVAR v Západoslovenskom regióne.

Eurookná BA nájdete aj na..

YouTube Facebook

Ako sa hľadajú eurookná?

eurookna bratislava eurookná bratislava eurookno drevené okná eurookien www eurookná drevené eurookná BA drevohliníkové okná DUOMAX eurookna sk eurookna cena drevene okno drevené okno vyroba eurookien eurookná cenník drevené okna drevene euro okna drevohliníkové okná